Intensywne opady deszczu

Data utworzenia 2021-09-18 07:00:01Ważne do 2021-09-19 00:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczuPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Rowerowe Wakacje

Kalendarz
Sport i Rekreacja
Data
25.07.2021 14:00 - 19:00
Lokalizacja
Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Autor
MOSiR Ostrowiec Św.

Opis

W niedzielę 25 lipca w godzinach od 14 do 19 w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się plenerowa impreza pod hasłem „Rowerowe Wakacje”. W programie imprezy m.in. rowerowa gra terenowa, pokazy rowerowe, miasteczko ruchu drogowego, stare rowery, pierwsza pomoc, serwis rowerowy, znakowanie rowerów, pogadanki i konkursy.

Głównym punktem programu imprezy będzie rowerowa gra terenowa. Każdy, kto zarejestruj się w Biurze Gry otrzyma Paszport Uczestnika zawierający plan parku z zaznaczonymi miejscami, w których znajdują się punkty kontrolne, gdzie będzie trzeba zaliczyć zadanie sprawnościowe lub odpowiedzieć na zadawane przez sędziów pytania. Poszczególne punkty kontrolne mogą być odwiedzane w dowolnej kolejności, a potwierdzenie „zaliczenia” każdego punktu sędziowie odnotują w paszportach. Każdy uczestnik po zakończeniu udziału w grze zgłasza się do Biura Gry, gdzie przedstawia wypełniony paszport. Dla pierwszych 200 uczestników, którzy wykonają zadania na wszystkich wyznaczonych punktach kontrolnych, organizatorzy przygotowali pamiątkowe pakiety startowe. Podsumowanie udziału w grze i wręczenie pakietów nastąpi w amfiteatrze od godziny 18.

Prócz rowerowej gry terenowej organizatorzy pikniku przygotowali wiele innych atrakcji. Tego dnia będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych rowerów, skorzystać z punktu serwisu, gdzie będą dokonywane nieodpłatnie regulacje podzespołów rowerowych, skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, zmierzyć swój refleks na specjalnym urządzeniu - refleksometrze, obejrzeć rowerowe widowisko akrobatyczne, czy wziąć udział w pogadankach i konkursach prowadzonych przez policję i ratowników medycznych.

Organizatorem imprezy są Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a partnerami Straż Miejska, Policja, Sprężyści Radom, Sp 2 Sp. z o.o. Piotr Bielak i Grupa Ratownictwa Medycznego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przeczytaj: Regulamin imprezy Rowerowe Wakacje | Regulamin Rowerowej Gry Terenowej